ARAMIZDA BEBEK VAR

Hayatımı tepetaklak etti, köşeye sıkıştırdı beni, sınırlarımı zorladı. Peki, annem bana bunları niye hiç anlatmadı? Niye kimse bu konudan bahsetmiyor?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q3n0hzv1RmA[/youtube]

“Hayatımı tepetaklak etti, köşeye sıkıştırdı beni, sınırlarımı zorladı…Dibine kadar kendimden vazgeçmeyi, şefkati ve fedakârlığı öğretti bana. Peki, annem bana bunları niye hiç anlatmadı? Niye kimse bu konudan bahsetmiyor?”

Tür: Komedi / Drama
Yönetmen: Remi Bezançon
Oyuncular: Louise Bourgoin, Pio Marmai.
Yapımcı Şirket: Gaumont
Yapım: 2010, France

Konu:
Louise Bourgoin ve Pio Marmaï’n yer aldığı film, ilk çocuklarının doğumuyla birlikte tasasız hayatları kesintiye uğramış genç bir çifti anlatıyor. Aramızda Bebek Var, genç bir annenin günlüğünden hareketle, hamilelik ve doğum tabusunu yıkıyor.

Eliette Abecassis’in otobiyografik romanından uyarlanan ve ünlü Fransız yönetmen Rémi Bezançon’un üçüncü uzun metrajı olan bu sıcak ve hınzır film, prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yaptı. Nisan ayında, yönetmeni Remi Bezançon’un katılımıyla, Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gösterildi ve büyük beğeni topladı. Yönetmen Remi Bezançon filmin Türkiye’de gösterimi hakkında şöyle konuştu:”Aslında filmimin Türkiye’de gösterilmesinden korktum çünkü her ne kadar günlük yaşam içerisinde onu hissetmeseniz de burası %95’i Müslüman olan bir ülke; ama gelen tepkiler bu korkumun nedensiz olduğunu gösterdi ve beni tam tersine cesaretlendirdi. Türk seyircilerinin filmimde ne demek istediğimi çok iyi anladığını düşünüyorum.”

Galeri