CHELSEA’DE ROCK

Cannes’da 2008’de özel bir seansta gösterilen bu hareketli belgeselin başrolünde New York’taki 125 yaşındaki efsane otel Chelsea var.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OZ-W96tiQlw[/youtube]

” Cannes’da 2008’de özel bir seansta gösterilen bu hareketli belgeselin başrolünde New York’taki 125 yaşındaki efsane otel Chelsea var. “

Yönetmen: Abel Ferrara
Senaryo: Christ Zoist, Abel Ferrara
Oyuncular: Dennis Hopper, Ethan Hawke, Grace Jones, Bijou Phillips, Adam Goldberg, Giancarlo Esposito, Shanyn Leigh, Vito Acconci, Lola Schnabel, Christy Scott Cashman, Jamie Burke, R. Crumb, Gaby Hoffmann.
Yapım: 2008, USA
Tür: Belgesel
Süre: 84 dk.
Yapımcı Şirket: Wild Bunch

Konu:
Manhattan bohemlerinin ruhani yuvası… Luc Besson’un Léon’u, Andy Warhol’un Chelsea Girls’ü çektiği, Jack Kerouac’ın Yollarda’yı yazdığı, Sid Vicious’ın kız arkadaşını bıçakladığı yer… Cannes’da 2008’de özel bir seansta gösterilen bu hareketli belgeselin başrolünde New York’taki 125 yaşındaki efsane otel Chelsea var. Amerikan bağımsız sinemasının usta isimlerinden Abel Ferrara’nın bu ilk belgesel filmi, otelde konaklayan meşhurlarla yapılmış röportajlar, arşiv görüntüleri ve yeniden canlandırmalarla Chelsea’nin pırıltılı geçmişinin hayaletlerini canlandırıyor. Bir zamanların bu dokunulmaz sanat vahasının konukları arasında Leonard Cohen, Simone de Beauvoir, Charles Bukowski, Stanley Kubrick, Edie Sedgwick, Tom Waits, Patti Smith, Edith Piaf, Bob Dylan, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Leonard Cohen, Robert Mapplethorpe ve Frida Kahlo gibi birçok tanınmış sima yer alıyor.

Galeri