Hakkımızda

“Filma Film Yapım ve Televizyon Haber Ajansı Ltd. Şti. “

FILMA LTD. 1980 yılında belgesel yapımcılığı ve haber ajansı olarak kurulmuş ve kısa süre sonra o sırada tek kanal olan TRT’nin dış kaynaklı program ihtiyacını karşılamak için TV programı dağıtımcılığına da başlamıştır. İzleyen yıllarda, özel kanalların çoğalması ile özellikle dağıtım konusundaki çalışmalar artmıştır.

FILMA LTD, şu anda ekranlardaki pek çok film, dizi, belgesel ve çizgi dizinin TV dağıtımının yanı sıra son on yıldır Türkiye’nin 1 numaralı Çocuk Markasının da Lisans Acentalığını yapmaktadır.  İtalyan şirketi Rainbow ile yapılan işbirliği, Winx Club çizgi dizisinin TV ekranlarında aldığı yüksek izlenme oranları ile başlayan başarısının pek çok kategoride Türkiye karakter lisans haklarının verilmesi ile büyüyerek EN BAŞARILI ÇOCUK KARAKTERİNİN yaratılmasına olanak vermiştir.  Çizgi dizilerin hem TV yayın haklarının hem de Karakter Lisans haklarının bulunması, FILMA LTD.’e çalışmalarında büyük bir avantaj sağlamakta ve Lisans alanındaki çalışmaların yeni karakterler ve iş ortakları ile daha da gelişmesi hedeflenmektedir.

FILMA LTD, pek çok Alman, Fransız ve Avusturya yapımının Türk kanallarında yer almasını sağlamıştır. BBC Worldwide TV’nin kataloğunun Türkiye temsilciği ile başta Teletubbies olmak üzere dünyanın en ünlü çocuk programlarının yanı sıra, Walking With Dinasours gibi özel efektli belgeseller Türk izleyicilerine ulaşmıştır. Özellikle son yıllarda haber kanallarında bir film kadar büyük bütçelere sahip BBC yapımı Cengiz Han, Hannibal gibi özel belgesel-drama yapımların yanı sıra Life, Frozen Planet, Africa, Life on Earth gibi bilimsel, doğal yaşam ve haber belgeselleri ve Coupling gibi seriler de FILMA LTD. aracılığı ile yer almaktadır.

Dağıtımını ve lisansını aldığımız bazı dizi ve filmler:

Köle Isaura

Candy Candy

Voltron

Winx Club

Last Night (Son Gece)

Point Blank (Zor Hedef)

Whatever Works (Kim Kiminle Nerede)

This Must Be The Place (Olmak İstediğim Yer)

We Need To Talk About Kevin (Kevin Hakkında Konuşmalıyız)

Paris-Manhattan

2 Days In New York (New York’ta 2 Gün)

Hunt (Onur Savaşı)

Jeune et Jolie (Genç ve Güzel)

The Boy and the Beast (Çocuk ve Canavar)

Freeheld (Aşka Özgürlük)

Dalida

On The Milky Road (Aşk ve Savaş)

Orman Çetesi (The Jungle Bunch)

The History of Love (Aşk Notları)

Suburbicon

Rebel In The Rye (Çavdar Tarlasındaki Asi)

Kaptan Dandun (Capt’n Sharky)